Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
| In design | in gold colour |
| Weight | 10 g |
| Material | 62% polyester, 38% polyamid |
| Note | 50 m ball winding, recommended hook size 2,5 - 3,5 mm |
| Product code | 50265 |
| In design | white |
| Weight | 10 g |
| Material | 62% polyester, 38% polyamid |
| Note | 50 m ball winding, recommended hook size 2,5 - 3,5 mm |
| Product code | 50266 |
| In design | colorful |
| Weight | 10 g |
| Material | 62% polyester, 38% polyamid |
| Note | 50 m ball winding, recommended hook size 2,5 - 3,5 mm |
| Product code | 50267 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 8 different patterns in the colours of the rainbow |
| Product code | 50353 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 10 patterns for crocheting with fairy tale characters |
| Product code | 50354 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 9 crochet patterns with animal motifs |
| Product code | 50355 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 8 crochet patterns with animal motifs |
| Product code | 50356 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 10 crochet patterns with fruit and vegetable motifs |
| Product code | 50357 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 15 crochet patterns with spring and Easter motifs |
| Product code | 50358 |
| In design | in English |
| Note | the book contains 6 patterns for crocheting different dolls |
| Product code | 50359 |
| Size | max 14 x 15 cm |
| Material | 100% polyester |
| Note | balení obsahuje 5 přízí, háček na háčkování, tlustou plastovou jehlu a návod s instrukcemi v angličtině, němčině, francouzštině a nizozemštině |
| Product code | 50643 |
| Size | max 15,5 x 15,5 cm |
| Material | 100% polyester |
| Note | balení obsahuje 5 přízí, háček na háčkování, tlustou plastovou jehlu a návod s instrukcemi v angličtině, němčině, francouzštině a nizozemštině |
| Product code | 50644 |
| In design | v odstínech tyrkysové |
| Weight | 300 g |
| Material | 100% polyester |
| Note | návin klubíčka je ±36 m, doporučený háček ve velikosti 25 |
| Product code | 51291 |
| In design | v odstínech růžové |
| Weight | 300 g |
| Material | 100% polyester |
| Note | návin klubíčka je ±36 m, doporučený háček ve velikosti 25 |
| Product code | 51293 |
| In design | cream |
| Size | 5 mm |
| Material | 100% polyester |
| Note | délka je ± 110 m, doporučený háček ve velikosti 5 - 8 |
| Product code | 50585 |
| In design | green |
| Weight | 50 g |
| Material | 100% cotton |
| Note | ball length is 115 m, recommended hook size 3 - 4 mm |
| Product code | 50230 |
| In design | purple |
| Weight | 50 g |
| Material | 100% cotton |
| Note | ball length is 115 m, recommended hook size 3 - 4 mm |
| Product code | 50234 |
| In design | earth tone colors |
| Weight | 50 g |
| Material | 100% cotton |
| Note | ball length is 115 m, recommended hook size 3 - 4 mm |
| Product code | 50237 |
| In design | shades of green |
| Weight | 25 g |
| Material | 100% cotton |
| Note | the ball is 57,5 m, recommended hook size 3 - 4 mm |
| Product code | 50240 |
| In design | multicolor |
| Weight | 25 g |
| Material | 100% cotton |
| Note | the ball is 57,5 m, recommended hook size 3 - 4 mm |
| Product code | 50241 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)