Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
| Material | bavlna |
| Note | balení obsahuje 4 příze, háček na háčkování, tlustou plastovou jehlu, výplň a návod s instrukcemi v angličtině, němčině, francouzštině a nizozemštině |
| Product code | 50679 |
| Size | 28 x 27 x 5 cm |
| Note | the set contains 400 wooden beads ⌀12 mm, 50 wooden beads ⌀20 mm, 15 m cotton cord and picture instructions |
| Product code | 48290 |
| Size | ⌀ 26 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes 100% cotton embroidery material, 10 100% cotton yarns in 5 colours, embroidery circle ⌀26 cm, needle, tracing paper for redrawing the pattern and picture instructions |
| Product code | 49497 |
| Size | ø 20 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set contains 100% cotton embroidery material with printed design, 8 100% cotton yarns, embroidery circle ⌀20 cm, needle, wooden wheel, sequins and picture instructions |
| Product code | 49500 |
| Size | 12, 30, 81 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | you will also need fabric (approx. 50 x 50 cm), filling material (approx. 500 g), zipper and string, which is not included |
| Product code | 50146 |
| Size | cca 40 x 40 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | attention: filling material is not included |
| Product code | 50213 |
| Size | cca 35 x 35 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | attention: filling material is not included |
| Product code | 50216 |
| Size | cca 35 x 35 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | attention: filling material is not included |
| Product code | 50217 |
| Note | Sada obsahuje: bavlněnou přízi v 5 barvách, pletací jehlice vel. 3, značkovače oček, metr, jehly na přízi, látkový sáček, návod a přístup k výukovým videím |
| Product code | 51695 |
| Size | 17,5 x 24,5 cm |
| Note | 40 sheets, 300 gsm, 10 different animal motifs |
| Product code | 47926 |
| Size | cca 6 x 5 cm |
| Note | package contains 6 yarns, 7 polystyrene eggs, crochet hook, embroidery needle and instructions |
| Product code | 48196 |
| Size | cca 12 cm |
| Note | set includes 5 yarns, 2 stitches, plastic clasp, crochet hook, filler and instructions |
| Product code | 48264 |
| Size | 18,5 x 18,5 x 2 cm |
| Note | necklace set includes metal base, macramé yarn and picture instructions |
| Product code | 49238 |
| Size | ø 15 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes embroidery circle (ø15cm), cotton embroidery material, 5 cotton yarns, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49251 |
| Size | 90 x 90 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes cotton tablecloth (90x90cm), cotton embroidery yarn, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49712 |
| Size | 95 x 95 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes white cotton tablecloth (95x95cm), cotton embroidery yarn, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49714 |
| Size | ø 15 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes embroidery circle (ø15cm), cotton embroidery material, 3 cotton yarns, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49715 |
| Size | 9 x 18 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes wooden frame, embroidery material with design, 7 yarns (100% cotton), embroidery needles and instructions |
| Product code | 49763 |
| Size | 10 x 6 cm |
| Note | the kit contains felt parts with prepared holes, yarn, polyester filling, a loop for hanging, a plastic needle and picture instructions |
| Product code | 50116 |
| Size | cca 52 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | attention: filling material is not included |
| Product code | 50208 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)