Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
TOHO Round 11/0 are high-quality Japanese glass beads which are characterized by their shape regularity and a wide array of colours and surface finishes. Even though they are very small (only 2.2 mm), their holes are big enough for multiple passes of threads such as the NYMO beading thread or the Fireline braided bead thread. Thanks to that, you can use them mainly for sewing, embroidery and bezeling, but they will come in useful when crocheting or stringing too. If you like wearing more robust jewellery, you’ll appreciate their lightness. You can easily combine TOHO Round with other beads, for example with other types of seed beads or pressed beads.
| In design | Transparent-Frosted Crystal |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-1F |
| Product code | 41583 |
| In design | Transparent-Lustered Crystal |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-101 |
| Product code | 41589 |
| In design | Inside-Color Crystal/Snow-Lined |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-981 |
| Product code | 41594 |
| In design | Silver-Lined Crystal |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-21 |
| Product code | 41598 |
| In design | PermaFinish-Silver-Lined Crystal |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-PF21 |
| Product code | 41601 |
| In design | Opaque-Frosted Light Beige |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-51F |
| Product code | 41604 |
| In design | Opaque-Lustered Light Beige |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-123 |
| Product code | 41607 |
| In design | Ceylon Custard |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-903 |
| Product code | 41609 |
| In design | Opaque Dandelion |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-42 |
| Product code | 41613 |
| In design | Opaque Sunshine |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-42B |
| Product code | 41614 |
| In design | Ceylon Soft Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-145L |
| Product code | 41615 |
| In design | Copper Lined Crystal |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-741 |
| Product code | 41616 |
| In design | Transparent-Frosted Rosaline |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-11F |
| Product code | 41618 |
| In design | Ceylon Innocent Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-145 |
| Product code | 41625 |
| In design | Ceylon Frosted Innocent Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-145F |
| Product code | 41626 |
| In design | Ceylon Cotton Candy |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-909 |
| Product code | 41627 |
| In design | Luminous Light Topaz/Neon Pink-Lined |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-979 |
| Product code | 41628 |
| In design | Ceylon Impatiens Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-911 |
| Product code | 41629 |
| In design | Ceylon Hot Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-910 |
| Product code | 41631 |
| In design | PermaFinish-Silver-Lined Milky Electric Pink |
| Size | 11/0 = 2,2 mm |
| Hole width | 0,8 mm |
| Note | 7 g = approx. 700 pcs |
| Manufacturer code | TR-11-PF2107 |
| Product code | 41632 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)