Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
Nursing beads are made from 100% safe food grade silicone that is used, for example, for baking pans. However, they can often be made of wood, for example from hard beech wood that doesn’t wear down easily. Nursing beads help moms to entertain their babies during breastfeeding, as babies sometimes don’t want to drink and sometimes like to pinch their mommy or pull her hair. Now the baby can tug on colourful beads. Thanks to high quality material, the baby can put the beads in their mouth to stimulate the gums, in the presence of their mommy. That will speed up the teeth cutting through and ease the pain. Thanks to that they’re also called teething or babywearing bead necklaces.
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43672 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43673 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43675 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43676 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43677 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43678 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43679 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43682 |
| In design | white with a black letter |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43683 |
| In design | white |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43684 |
| In design | white |
| Size | 12 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43685 |
| In design | white |
| Size | 12x7 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43686 |
| In design | light grey |
| Size | 12x7 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43696 |
| In design | light green |
| Size | 12x7 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43700 |
| In design | pastel blue |
| Size | 12x7 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43704 |
| In design | light pink |
| Size | 12x7 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43705 |
| In design | white |
| Size | 17x16x9 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43712 |
| In design | light grey |
| Size | 17x16x9 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43716 |
| In design | light green |
| Size | 17x16x9 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43717 |
| In design | pastel blue |
| Size | 17x16x9 mm |
| Hole width | 2,3 mm |
| Product code | 43718 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)