Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
| Size | cca 5,5 - 14 cm |
| Note | pack contains 5 houses, paper weight is 220g/m² |
| Product code | 49700 |
| In design | kraft paper |
| Note | set includes 24 paper pyramids with printed numbers, ribbon |
| Product code | 49701 |
| In design | color paper |
| Note | the package contains 24 paper stars, ribbon, 24 stickers with numbers and lots of original name tags |
| Product code | 49702 |
| Size | ø 15 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes embroidery circle (ø15cm), cotton embroidery material, 7 cotton yarns, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49713 |
| Size | 16 x 27 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes wooden frame, embroidery material with design, 8 yarns (100% cotton), embroidery needles and instructions |
| Product code | 49761 |
| Size | 12,5 x 22,5 cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes wooden frame, embroidery material with design, 7 yarns (100% cotton), embroidery needles and instructions |
| Product code | 49762 |
| Size | 16 - 21 cm |
| Note | pack contains 3 masks, 3 rubber bands and 3 scraping sticks |
| Product code | 49933 |
| Size | 22 x 10 cm |
| Note | pack contains 12 masks, 12 rubber bands and 12 scraping sticks |
| Product code | 49934 |
| Size | 19 x 15 cm |
| Note | set includes felt base, decorative pompoms, yarn, elastic band and instructions |
| Product code | 49940 |
| Size | 4 x (9 x 18) cm |
| Material | 100% cotton |
| Note | set includes 4 wooden frames (9 x 18 cm), 4 x 100% cotton fabric (22 x 30 cm), embroidery needle and instructions |
| Product code | 49946 |
| Note | set includes 4 yarns, 3mm crochet hook, embroidery needle and instructions |
| Product code | 49963 |
| Size | ⌀ 13 cm |
| Note | make 3 pieces of tissue paper daffodils from the set |
| Product code | 50001 |
| Size | ⌀ 25 cm |
| Note | make 2 pansies from tissue paper |
| Product code | 50002 |
| Size | ⌀ 27 cm |
| Note | make 2 pieces of tissue paper daffodils from the set |
| Product code | 50003 |
| Size | ⌀ 11 cm |
| Note | make 3 cherry blossoms from tissue paper |
| Product code | 50004 |
| Note | set contains 4 sheets in different colours (25 x 50 cm), 1 green sheet (25 x 25 cm), 15 florist wires, cardboard and picture instructions |
| Product code | 50010 |
| Size | 10 x 6 cm |
| Note | the kit contains felt parts with prepared holes, yarn, polyester filling, a loop for hanging, a plastic needle and picture instructions |
| Product code | 50112 |
| Size | 10 x 6 cm |
| Note | the kit contains felt parts with prepared holes, yarn, polyester filling, a loop for hanging, a plastic needle and picture instructions |
| Product code | 50113 |
| Size | 10 x 6 cm |
| Note | the kit contains felt parts with prepared holes, yarn, polyester filling, a loop for hanging, a plastic needle and picture instructions |
| Product code | 50114 |
| Size | 10 x 6 cm |
| Note | the kit contains felt parts with prepared holes, yarn, polyester filling, a loop for hanging, a plastic needle and picture instructions |
| Product code | 50115 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)