Your shopping basket is empty
We offer so much stuff that you can't choose? :-)
Contact us, We will be happy to advise you
Pixel XL pictures from Pixelhobby are especially suitable for smaller children. The XL cubes are slightly larger than the classic pixels that you know from key chains or some pictures. Making Pixel XL is easy and can be done even by a complete pixel beginner. The advantage of pixels is that they do not need to be glued, ironed or soaked in any way, and yet they hold very firmly. The pixels are made of bio-plastic, which is 100% recyclable. Assembling pixels is suitable for children from 4 years old, under the supervision of an adult. There is a risk of inhalation.
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51309 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51310 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51312 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51313 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51314 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51315 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51316 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51317 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51318 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51320 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51321 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51322 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51323 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51324 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51311 |
| Size | 6 x 6 cm |
| Material | recyclable bioplastic |
| Note | sada obsahuje 3 barevné archy, 1 plastový základ, 1 nalepovací magnet a 1 kartičku s motivy |
| Product code | 51319 |
It’s still us, we just changed from Korálky.cz to Manumi. Ale nemusíte se bát, pořád u nás najdete všechny vaše oblíbené produkty, inspiraci a servis v kvalitě, na kterou jste zvyklí ;)