Achát

Achát

Poznejte achát zblízka v naší encyklopedii, kterou si zobrazíte níže kliknutím na Zobrazit více. ↓

Zajímá vás něco konkrétního? Přeskočte text a dostaňte se přímo na téma Symbolika a účinky, Vhodné pro znamení, Naleziště minerálu a historie, Na co se minerál používá a co si z něj můžete vyrobit? nebo Spojení s čakrami.

„Najděte harmonii ve své duši, achát vám pomůže.“

Symbolika a účinky achátu:

Achát (agate) je spojován s rovnováhou, harmonií a stabilizací. Barva achátů může být bílá, šedá, hnědá, zelená, modrá, růžová, červená nebo černá. Tradičně se tento minerál spojuje především s ochranou a řeckou bohyní lovu, divoké přírody a ochránkyní zvířat, Artemis. Má povzbuzující energii a pomáhá při léčbě emocionálních a fyzických nerovnováh. Podle astrologie achát odstraňuje škodlivé vlivy.

Lidé jej dále vyhledávají pro jeho účinky zklidnit mysl při meditacích, modlitbách a rituálech, a pro pomoc s uvolněním duševního napětí, úzkostí, nespavostí, depresemi a nízkou sebedůvěrou. Jeho uplatnění dnes najdeme i v alternativní medicíně, kdy se používá jako podpůrný prostředek pro léčbu trávicích potíží, bolestí hlavy, kloubů, kostí a při problémech s oběhovým systémem. Bývá také spojován s vnitřním poznáním, kdy lidem pomáhá nalézt svoji cestu.

Druhy achátů:

Achátů existuje hned několik druhů. Liší se nejen podle svého zabarvení, ale také podle charakteristických vlastností a rozdílných účinků. Patří sem:

Černý achát pruhovaný (black banded agate) je spojován se silnou ochranou proti negativním energiím. Podle astrologie zvyšuje odolnost, trpělivost a podporuje disciplínu. Lidé jej dále vyhledávají při boji s únavou a vyčerpáním v náročných situacích. Bývá také spojován s pomocí při transformacích, změnách a přijímání nových výzev.

Černý achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Kozoroh (22. 12. až 20. 1.) a Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Čakry spojené s černým achátem pruhovaným:

1. čakra – kořenová čakra Múladhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na sebevědomí a osobní sílu
6. čakra - Třetí oko Ádžňá:
působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíFialový achát pruhovaný (purple banded agate) je spojován se sílou, vytrvalostí a odhodlaností, ale také nadějí. Má uklidňující účinky a používá se pro harmonizaci čaker a jejich očištění. Podle astrologie pomáhá při rozvoji kreativity a osobních schopností. Lidé jej dále vyhledávají také pro pozitivní účinky při změnách, transformaci, podpoře intuice a pro schopnost pomoci vytvářet harmonické vztahy s druhými lidmi. Bývá spojován s podporou při vyjasňování si a urovnávání citových vztahů.

Fialový pruhovaný achát je vhodný pro tato znamení:

Vodnář (21. 1. až 20. 2.) a Ryby (21. 2. až 20. 3.)


Čakry spojené s fialovým achátem pruhovaným:

6. čakra - Třetí oko Ádžňá:
působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra - korunní čakra Sahasrára:
působí na duchovní růst a vědomíZelený achát pruhovaný (green banded agate) je spojován s životní silou, růstem a zklidněním. Symbolizuje život jako takový. Používá se pro emocionální uzdravování a k uvolnění negace. Podle astrologie pomáhá při komunikaci, učení, koncentraci a s rozhodováním. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho účinky při duchovním růstu, meditacích, vizualizacích požadovaných finančních cílů a pro přitažení optimismu do života. 

Zelený achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Panna (23. 8. až 22. 9.) a Váhy (23. 9. až 23. 10.)


Čakry spojené se zeleným achátem pruhovaným:

1. čakra - kořenová čakra Múládhára:
 působí na stabilitu a bezpečnost
4. čakra - srdeční čakra Anáhata:
působí na oblast srdce, spojována se soucitem a láskou


Červený achát pruhovaný (red banded agate) je spojován s energií a životností. Symbolizuje krev, vášeň a akční přístup k životu. Tento drahokam posiluje tělo a zvyšuje jeho vytrvalost. Dodává také odvahu, sílu a sebevědomí. Podle astrologie pomáhá při upevnění vůle a k odhodlání. Lidé jej dále vyhledávají proto, že věří v jeho pozitivní účinky na metabolismus. Bývá často spojován s hledáním motivace a správným odhodláním bojovat o to, co si v hloubi duše přejeme.

Červený achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Štír (24. 10. až 22. 11.)


Čakry spojené s červeným achátem pruhovaným:

1. čakra - kořenová čakra Múládhára:
působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra - solar plexus Manipúra:
působí na sebevědomí a osobní sílu


Růžový achát pruhovaný (pink banded agate) je spojován s podporou a harmonizací vztahů. Tento drahokam pomáhá překonávat konflikty. Má blahodárné účinky na zlomené srdce a citová zranění. Podle astrologie se používá k podpoře stability a emocionální rovnováhy ve vztazích. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost uklidnit srdce a mysl, jako symbol oddanosti a věrné a upřímné lásky. Bývá často spojován s pozitivním účinkem při hledání nové lásky. 

Růžový achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Váhy (23. 9. až 23. 10.)


Čakry spojené s růžovým achátem pruhovaným:

1. čakra - kořenová čakra Múládhára:
působí na stabilitu a bezpečnost
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na oblast srdce, spojována se soucitem a láskou
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví


Mátový achát pruhovaný (mint green banded agate) je spojován s harmonií, čistotou a ochranou. Tento drahokam má pozitivní účinky na mysl, dovede ji zklidnit. Podle astrologie pomáhá při komunikaci, zlepšuje intuici a schopnosti vnímat okolní energie. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho účinky zlepšit schopnost relaxovat a soustředit se. Využívají jej při meditacích. Bývá často spojován s rostlinami a naprostým klidem v duši.

Mátový achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Panna (23. 8. až 22. 9.) a Vodnář (21. 1. až 20. 2.)Čakry spojené s mátovým achátem pruhovaným:

1. čakra - kořenová čakra Múládhára:
 působí na stabilitu a bezpečnost
4. čakra - srdeční čakra Anáhata:
působí na oblast srdce, spojován se soucitem a láskou
5. čakra - hrdelní čakra Višúddha:
 působí na komunikaci, sebevyjádření a kreativitu


Jantarový achát pruhovaný (amber banded agate) je spojován s ochranou proti negativní energii a všemi škodlivými vlivy. Tento drahokam má pozitivní účinky na sebevědomí a pomáhá s rozvojem sebedůvěry. Podle astrologie je nápomocen při rozvoji intelektu, komunikace a kreativity. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost otevřít korunní čakru, která umožňuje propojení s vyššími duchovními silami. Bývá často spojován s podporou vitality, proto se hodí skvěle pro ty, kteří se cítí unavení a vyčerpaní.

Jantarový achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Panna (23. 8. až 22. 9.) a Váhy (23. 9. až 23. 10.)


Čakry spojené s jantarovým achátem pruhovaným:

1. čakra - kořenová čakra Múládhára:
  působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na sebevědomí a osobní sílu


Modrý achát pruhovaný (blue banded agate) je spojován s klidem, mírem a uzemněním. Tento kámen se používá především proti stresu, na snížení napětí v těle a rovněž při touze vylepšit komunikaci. Podle astrologie lidem pomáhá zejména uvažovat logicky a zlepšovat paměť. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na zklidnění emocí a v neposlední řadě pro jeho krásu. Bývá spojován s odbouráváním nervozity a na podporu tolerance v mezilidských vztazích.

Modrý pruhovaný achát je vhodný pro tato znamení:

Vodnář (21. 1. až 20. 2.), Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Panna (23. 8. až 22. 9.)


Čakry spojené s modrým achátem pruhovaným:

5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra - Třetí oko Ádžňá:
působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra - korunní čakra Sahasrára:
  působí na duchovní růst a vědomíBílý praskaný achát matný (matte crackle agate white) je spojován se silnou symbolikou ochrany, čistotou a rovnováhou. Tento drahokam má uklidňující účinky. Podle astrologie pomáhá zejména s ochranou před závistí, nenávistí a negativními myšlenkami. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na zvyšování energie, při uzemňování, podpoře rovnováhy a duchovního růstu. Bývá také spojován s respektem vůči jiným etnikům a kulturám, svatostí, moudrostí a v uměleckých kruzích poté s kreativitou.

Bílý praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Rak (22. 6. až 22. 7.), Lev (23. 7. až 22. 8.), Váhy (23. 9. až 23. 10.)Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s bílým praskaným achátem matným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na sebevědomí a osobní sílu
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra - Třetí oko Adžňá:
působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra - korunní čakra Sahasrára:
  působí na duchovní růst a vědomíČervený praskaný achát matný (matte crackle agate red) je spojován se zesílením odvahy a sebevědomí. Účinky tohoto drahokamu spočívají v posílení odhodlání a zpevnění vůle. Používá se především při řešení náročných situací a v konfrontacích. Podle astrologie pomáhá překonávat obtížné překážky. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na zvyšování vitality, při transformaci a duchovním růstu a při touze naplnit svůj potenciál. Bývá také spojován s odstraněním blokád a omezujících vzorců chování a smýšlení, aby každý jedinec mohl dosáhnout svých snů, cílů a tužeb.

Červený praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Beran (21. 3. až 20. 4.), Býk (21. 4. až 21. 5.), Lev (23. 7. až 22. 8.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s červeným praskaným achátem matným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
2. čakra - sakrální čakra Svadhišthána: působí na sexualitu a kreativituRůžový praskaný achát matný (matte crackle agate pink) je spojován s láskou, něhou, mateřstvím, emocemi a duchovním růstem. Používá se především pro hledání lásky, posílení sexuality a vytváření silných harmonických vztahů. Podle astrologie tento kámen pomáhá také překonávat přecitlivělost, vzbouzet citlivost a empatii vůči druhým. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho uklidňující účinky na mysl a tělo. Podporuje vnitřní pocit pohody a rovnováhy. Bývá považován za kámen lásky, což je jeho hlavní doménou.

Růžový praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Rak (22. 6. až 22. 7.)


Čakry spojené s růžovým praskaným achátem matným:

4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na oblast srdce, spojována se soucitem a láskou
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíZelený praskaný achát matný (matte crackle agate green) je spojován s obnovou, energií, růstem, harmonií a rovnováhou. Používá se především pro proměnu a změnu, jeho praskliny poté značí rozpad a nový začátek. Má připomínat, že každá osoba na světě má svá vlastní zranění, která se později přemění na sílu a úplné uzdravení. Podle astrologie pomáhá s udržováním zdravého životního stylu. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na mysl a schopnost zůstat otevřený ke všemu a v jakékoli situaci. Bývá považován za kámen fyzické a duchovní síly, má tak pověst kamene transformace.

Zelený praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Panna (23. 8. až 22. 9.), Štír (24. 10. až 22. 11.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené se zeleným praskaným achátem matným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na sebevědomí a osobní sílu
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na oblast srdce, spojována se soucitem a láskouModrý praskaný achát matný (matte crackle agate blue) je spojován s vnitřním poznáním, pravdou, klidem, mírem a harmonií. Tento drahokam působí na vnitřní instinkty a schopnost vnímání potřeb. V astrologii je často spojován s podporou ženské energie. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na tvůrčí myšlení a nové projekty. Tento kámen zlepšuje schopnost vyjádřit své myšlenky, prezentovat je a přenést je tam, kam je třeba. Bývá také považován za vhodný kámen pro spisovatele, redaktory a další umělce, kteří se potřebují umět dobře vyjádřit.

Modrý praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Rak (22. 6. až 22. 7.), Panna (23. 8. až 22. 9.), Váhy (23. 9. až 23. 10.)Střelec (23. 11. až 21. 12.)


Čakry spojené s modrým praskaným achátem matným:

5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíČerný praskaný achát matný (matte crackle agate black) je spojován s ochranou, odhodláním a odstraňováním překážek na cestě k cíli. Jeho černá barva je v některých kulturách spojována s mystérii a tajemstvím. Tento drahokam pozitivně působí svými účinky na ty, kteří se cítí pod tlakem či mají tendenci být až příliš citliví. V astrologii je často spojován s pevností, stabilitou a vnitřní silou. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky při zvládání obtížných situací. Tento kámen podporuje regeneraci a transformaci. Bývá také často považován za symbol ochrany proti nepřejícným lidem.

Černý praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Štír (24. 10. až 22. 11.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s černým praskaným achátem matným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíFialový praskaný achát matný (matte crackle agate purple) je spojován s duchovním světem, intuicí a vnitřní silou. Účinky tohoto drahokamu jsou soustředit se na to, co je důležité, a nechat jít stranou věci, které odvádějí od cíle. Podle astrologie je často spojován s pokorou a skromností. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na uvolnění mysli a ochranu před negativními energiemi. Tento kámen podporuje tvořivost. Údajně také pomáhá s udržením pozitivního myšlení v opravdu náročných situacích a se spojením s božskými bytostmi.

Fialový praskaný achát matný je vhodný pro tato znamení:

Vodnář (21. 1. až 20. 2.), Ryby (21. 2. až 20. 3.), Střelec (23. 11. až 21. 12.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s fialovým praskaným achátem matným:

6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíŠedý achát pruhovaný (gray banded agate) je spojován s harmonií, rovnováhou a ochranou. Posiluje duchovní růst a pomáhá odstranit negativitu. Pro své ochranné účinky je často používán jako amulet. Připisuje se mu ale také schopnost přivolávat štěstí a prosperitu. Podle astrologie pomáhá s posílením mentálních schopností, učením, komunikací a intelektem. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho zklidňující účinky při meditacích a józe. Podporuje interakci s ostatními lidmi. Bývá také často spojován se snižováním podrážděnosti a agresivity.

Šedý achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Kozoroh (22. 12. až 20. 1.) a Vodnář (21. 1. až 20. 2.)


Čakry spojené s šedým achátem pruhovaným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
2. čakra – sakrální čakra Svadhišthána: působí na sexualitu a plodnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnáníŠedý achát s leskem (plated gray agate) nebo také jinak přezdívaný perlový achát je spojován s vědomím a intuicí. Má pověst kamene s uklidňujícími účinky, který pomáhá odstraňovat stres a nervozitu. Podle astrologie pomáhá se zvýšením koncentrace a produktivity. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho údajnou schopnost pomoci jim spojit se s duchovním světem a komunikovat s anděly a duchy. Bývá také často spojován s pomocí při hledání nových způsobů myšlení.

Šedý achát s leskem je vhodný pro tato znamení:

Kozoroh (22. 12. až 20. 1.) a Vodnář (21. 1. až 20. 2.)


Čakry spojené s šedým achátem s leskem:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíAchát pruhovaný (original banded agate) je spojován s harmonizací těla, mysli i ducha. Posiluje a stabilizuje emoční a duchovní stav jednotlivce. Podle astrologie pomáhá zklidnit mysl a zlepšit koncentraci. Zajímavé je, že každý pruh má svou specifickou vibraci. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost odstranit hněv a posílit odhodlání vstoupit do nové životní etapy. Bývá také často spojován se stabilitou a přírodou, proto se používá k upevnění základů v životě, ať již ve vztahu, doma, nebo na pracovišti.

Achát pruhovaný je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Panna (23. 8. až 22. 9.)


Čakry spojené s achátem pruhovaným:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na komunikaci a vyjadřováníDračí achát černý (black dragon vein agate) je spojován s ochranou, silou a odvahou. Je charakteristickým symbolem odvahy draka, což znamená, že dává svému nositeli sílu bojovat proti negativním vlivům a chrání jej. Podle astrologie pomáhá překonávat strach z risku a odstraňovat obavy. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost zvýšit sebevědomí. Bývá také často spojován s propojením člověka se stabilní energií Země a jeho uzemněním.

Dračí achát černý je vhodný pro tato znamení:

Beran (21. 3. až 20. 4.), Štír (24. 10. až 22. 11.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s dračím achátem černým:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíBílý achát (white agate) je spojován s vnímáním světa okolo nás a ochranou. Pomáhá navazovat kontakty s ostatními lidmi. Přináší do života klid a mír. Podle astrologie podporuje rozvoj duchovních schopností, rozvíjí intuici a schopnost jasnovidectví. Mezi lidmi je dále vyhledáván pro své blahodárné účinky na emoční rovnováhu. Podporuje pocit štěstí a pohody. Bývá také často spojován se štěstím a prosperitou, může tak pomoci s přitahováním hojnosti do života.

Bílý achát je vhodný pro tato znamení:

Býk (21. 4. až 21. 5.), Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Rak (22. 6. až 22. 7.), Lev (23. 7. až 22. 8.), Panna (23. 8. až 22. 9.) a Váhy (23. 9. až 23. 10.)


Čakry spojené s bílým achátem:

5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíAchát Botswana (Botswana agate) je spojován s posilováním vztahů a podporou harmonie v nich. Pomáhá vyřešit konflikty a podporuje sebevědomí. Podle astrologie umožňuje překonat strach z neznámého a uvažovat racionálně. Je ideální k vytváření plánů a strategie. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost vyvážit intuici a rozhodnout se na základě faktů. Bývá také často spojován s transformací duše a celkovým růstem.

Achát Botswana je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Lev (23. 7. až 22. 8.), Váhy (23. 9. až 23. 10.), Kozoroh (22. 12. až 20. 1.) a Ryby (21. 2. až 20. 3.)


Čakry spojené s achátem Botswana:

3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíAchát Botswana oranžový (orange Botswana sardonyx agate) je spojován s kreativitou a představivostí. Velmi dobře se uplatní také jako podpůrný kámen při problémech s přepracováním a roztěkaností. Podle astrologie pomáhá se uzemnit. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost pomoci se vyjádřit, podporu vitality a energie. Bývá také často spojován s nastolením lásky a harmonie v domácnosti.

Achát Botswana oranžový je vhodný pro tato znamení:

Lev (23. 7. až 22. 8.) a Střelec (23. 11. až 21. 12.)


Čakry spojené s achátem Botswana oranžovým:

2. čakra – sakrální čakra Svádhišthána: působí na oblast sexuality a plodnosti
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřováníAchát Sakura (Sakura agate / cherry blossom agate) je spojován s něžnou láskou, romantickými schůzkami a zamilovaností. Jak již sám název napovídá, je mu přisouzeno roční období jara, kdy vykvétají květy Sakury a příroda se začíná probouzet k životu. Podle astrologie podporuje rovnováhu a vzájemné porozumění v partnerských vztazích. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na vnímání světa a koncentraci. Bývá také často spojován s překonáváním strachu a odpuzováním negativních myšlenek.

Achát Sakura je vhodný pro tato znamení:

Ryby (21. 2. až 20. 3.), Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Váhy (23. 9. až 23. 10.)


Čakry spojené s achátem Sakura:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – Korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíKrajkový achát (crazy lace agate) je spojován se stabilitou a bezpečím. Je spojen se zemí, která symbolizuje pevnost. Podle astrologie pomáhá s odstraňováním negativních vibrací, zklidňováním mysli a vyrovnáváním emocionálního stavu. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost vidět věci z úplně nové perspektivy a najít inspiraci na nová řešení a nápady. Bývá také často spojován s vyjadřováním a správnou formulací myšlenek a pocitů.

Krajkový achát je vhodný pro tato znamení:

Býk (21. 4. až 21. 5.), Rak (22. 6. až 22. 7.) a Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s krajkovým achátem:

3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíModrý krajkový achát (blue lace agate) je spojován s komunikací a vyjadřováním se, a to jak verbální, tak psanou formou. Tento drahokam umožňuje jasněji vyjádřit své myšlenky. Podle astrologie pomáhá přinést také nové nápady a perspektivy do života. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na emoce a rovnováhu v životě. Bývá také často spojován s překonáváním výzev a překážek, též s posílením vůle, zároveň podporuje soustředěnost, produktivitu a duchovní růst.

Modrý krajkový achát je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Střelec (23. 11. až 21. 12.), Vodnář (21. 1. až 20. 2.) a Ryby (21. 2. až 20. 3.)


Čakry spojené s modrým krajkovým achátem:

3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na srdce, spojovaná se soucitem a láskou
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na komunikaci a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectvíBílý krajkový achát (white lace agate) je spojován s nevinností, čistotou, klidem a mírem. Tradičně je vyhledáván zejména pro zlepšení koncentrace. Podle astrologie ale otevírá také dveře k novým myšlenkám a nápadům. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost odstranit psychické bloky a usnadnit nalezení cesty k sebepřijetí. Přispívá k duševnímu uzdravení a opětovnému nalezení sebe sama. Bývá také často spojován s přípravou těla na odpočinek, neboť jedním z jeho pozitivních účinků je zklidňování mysli.

Bílý krajkový achát je vhodný pro tato znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Rak (22. 6. až 22. 7.)


Čakry spojené s bílým krajkovým achátem:

6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíAchát indický (indian agate) je všeobecně spojován s osobním růstem, komunikací a vyjadřováním. Podle astrologie podporuje duševní stabilitu a emocionální rovnováhu. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost uklidnit mysl a snížit stres z nejrůznějších situací. Dodává odvahu a zvyšuje sebedůvěru. Bývá také často spojován s ochranou a bezpečím. Jeho účinky a symbolika se ovšem mohou lišit podle barvy daného achátu indického. Modrý achát indický působí velmi dobře na komunikaci, zatímco růžový achát je spojen s láskou.

Achát indický je vhodný pro znamení:

Blíženci (22. 5. až 21. 6.) a Panna (23. 8. až 22. 9.)


Čakry spojené s achátem indickým:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
2. čakra – sakrální čakra Svádhišthána: působí na sexualitu a plodnost
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na srdce, spojovaná se soucitem a láskou
5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na oblast komunikace a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomí
Achát stromečkový (tree agate) je spojován s energií rostlin, přirozeným růstem a cyklem života. Pomáhá udržovat v životě stabilitu a rovnováhu, též harmonický vztah s přírodou. Napomáhá také vyrovnat se s emocionálním zklamáním a zklidnit mysl. Podle astrologie je úžasným podpůrným prostředkem při transformaci a seberealizaci. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho pozitivní účinky na vztahy a komunikaci a také proto, že posiluje sebedůvěru a sebeúctu. Bývá často spojován s životní vitalitou, kterou ocení zejména ti, kteří procházejí náročným životním obdobím.

Achát stromečkový je vhodný pro všechna znamení. Záleží na osobních preferencích každého jednotlivce.


Čakry spojené s achátem stromečkovým:

1. čakra – kořenová čakra Múladhára: působí na stabilitu a bezpečnost
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na srdce, spojovaná se soucitem a láskouAchát Montana (Montana agate), také často nazývaný achát nebeský pro svoji modrou barvu, je spojován s duchovním růstem, rozvojem a duchovními světy. Podle astrologie pomáhá s rozvojem duchovních schopností a intuice. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost zklidnit mysl, dostat tělo do klidu a posílit sebeúctu. Bývá velmi často spojován s vyššími silami. Může tak pomoci při navazování kontaktu s duchovním světem a při dosahování spirituální moudrosti.

Achát Montana je vhodný pro všechna znamení. Záleží na osobních preferencích každého jednotlivce.


Čakry spojené s achátem Montana:

5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na komunikaci a vyjadřování
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíAchát bambusový (bamboo leaf agate) je spojován s přírodou, stabilitou a pevností. Podle astrologie symbolizuje harmonii a rovnováhu. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnost podpořit meditační stav a relaxaci. Bývá také často spojován s blahodárnými účinky na harmonii a rovnováhu, zejména poté v mezilidských vztazích, kde podporuje komunikaci a vyjadřování. Účinky achátu se samozřejmě liší v závislosti na jeho barvě. Zelený achát vám pomůže s růstem a novými začátky, zatímco hnědý achát napomáhá se zajištěním stability a ochranou.

Achát bambusový je vhodný pro tato znamení:

Vodnář (21. 1. až 20. 2.), Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Panna (23. 8. až 22. 9.) a Střelec (23. 11. až 21. 12.)


Čakry spojené s achátem bambusovým:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
4. čakra – srdeční čakra Anáhata: působí na srdce, spojována se soucitem a láskouAchát Gobi (Gobi agate) je spojován s přeměnou negativních emocí, zejména strachu a hněvu na pozitivní. Rozvíjí vnitřní sílu a sebevědomí. V astrologii je považován za ochranný kámen, který pomáhá stabilizovat energii a udržet rovnováhu a stabilitu v těle, mysli i duši. Lidé jej dále vyhledávají pro jeho schopnosti posílit komunikaci a najít porozumění v mezilidských vztazích. Bývá také často spojován s překonáváním konfliktů a rozvíjením vnitřní moudrosti.

Achát Gobi je vhodný pro tato znamení:

Býk (21. 4. až 21. 5.), Lev (23. 7. až 22. 8.), Panna (23. 8. až 22. 9.), Štír (24. 10. až 22. 11.)Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)


Čakry spojené s achátem Gobi:

2. čakra – sakrální čakra Svádhišthána: působí na sexualitu a plodnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na oblast emočního vyrovnání
6. čakra – Třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví

 

Achát je všeobecně vhodný pro tato znamení: 

Blíženci (22. 5. až 21. 6.)Panna (23. 8. až 22. 9.) 

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle znamení zvěrokruhu a zjistěte o nich více zde >>>
 

Naleziště, formy achátu a historie: 

Acháty je možné nalézt téměř po celém světě. Těmi nejvýznamnějšími nalezišti achátů jsou Jižní Afrika, Brazílie, USA, Austrálie, Indie a Maroko.

Přírodní dobarvené acháty procházejí procesem zvýraznění barvy a vzorů pomocí tepelného zpracování nebo ponořením do speciálních barvicích roztoků. Účinky drahokamu zůstávají stejné, kámen se neničí a pouze se zatraktivní. Na Mohsově stupnici tvrdosti odpovídá číslu 6 až 7.

Acháty se poprvé objevily v řece Achates na jihu Sicílie. Používaly se pro své ochranné účinky a pro sílu. Peršané věřili, že šperky z nich vyrobené zajistí člověku harmonii a klid. Indiáni z nich vyráběli amulety a talismany proti nemocem. Egypťané je navíc používali k vytvoření mohyl.

Věděli jste, že? 

Modrý achát pomáhá s komunikací a zlepšuje emoční stabilitu, zatímco růžový achát svými účinky vyrovnává emoce a podporuje lásku a soucit?

Na co se achát používá a co si z něj můžete vyrobit?

Achát se velmi dobře uplatní jako šperk, neboť je tvrdý a vypadá opravdu dobře v kombinaci s jakýmkoli kovem. Ve šperkařství se z něj vyrábí náhrdelníky, náramky, náušnice a prsteny.

Může být také snadno řezán a tvarován do krystalů, kuliček a perel. Využít jej lze i na výrobu talismanů, stolu s povrchem z achátu nebo na obklady. Vaší fantazii se ale meze nekladou.

Achát je vhodný pro tyto čakry:

1. čakra – kořenová čakra Múládhára: působí na stabilitu a bezpečnost
3. čakra – solar plexus Manipúra: působí na sebevědomí a osobní sílu
5. čakra – hrdelní čakra Višhúddha: působí na komunikaci, sebevyjádření a říkání pravdy
7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst, vědomí a naši spiritualitu

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle čaker a zjistěte o nich více zde >>>

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích drahých kamenů a minerálů, které najdete na všech e-shopech firmy Manumi Crafts s.r.o. nejsou určeny k diagnostice nebo léčbě jakýchkoli onemocnění, nenahrazují klasickou lékařskou péči a nejsou ani její alternativou. Veškeré uvedené informace o potenciálních účincích minerálů vycházejí výhradně z veřejně dostupných zdrojů, které nelze fakticky ověřit. Veškeré drahé kameny a minerály z naší nabídky jsou určeny výhradně pro estetické a dekorativní účely.


Co dalšího by vás mohlo zajímat? 

 


Filter products
Price
Number of holes
Type of product

Matches the selection: 110 items Hide filtration
Filter what interests you
Recommended From the cheapest From the most expensive Viewed 1-20 from 110 products
5.73 € 1 pc In stock
Bargain package Bargain package available
1 pc 5.73 €
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Namibie
Product code 48463
5.29 € 1 pc In stock
Bargain package Bargain package available
1 pc 5.29 €
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Botswana
Product code 48473
5.29 € 1 pc Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Mexiko
Product code 48490
5.29 € 1 pc In stock
Bargain package Bargain package available
1 pc 5.29 €
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Product code 48507
5.29 € 1 pc In stock
Bargain package Bargain package available
1 pc 5.29 €
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Indie
Product code 48516
5.73 € 1 pc In stock
Bargain package Bargain package available
1 pc 5.73 €
In design přírodní minerál
Size 5 - 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Madagaskar
Product code 48517
0.84 € 15 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
15 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 4 mm
Hole width 0,7 mm
Locations Čína
Note 15 pcs = approx. 6 cm
Product code 48590
0.84 € 10 pcs Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design natural coloured mineral
Size 6 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 10 pcs = approx. 6 cm
Product code 48591
0.84 € 8 pcs Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design natural coloured mineral
Size 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Brazílie
Note 8 pcs = approx. 6,4 cm
Product code 48592
0.84 € 15 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
15 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 4 mm
Hole width 0,6 mm
Locations Čína
Note 15 pcs = approx. 6 cm
Product code 48593
0.84 € 10 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
10 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 6 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 10 pcs = approx. 6 cm
Product code 48594
0.84 € 8 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
8 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 8 pcs = approx. 6,4 cm
Product code 48595
0.84 € 15 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
15 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 4 mm
Hole width 0,7 mm
Locations Čína
Note 15 pcs = approx. 6 cm
Product code 48596
0.84 € 10 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
10 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 6 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 10 pcs = approx. 6 cm
Product code 48597
0.84 € 8 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
8 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 8 pcs = approx. 6,4 cm
Product code 48598
0.84 € 15 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
15 pcs 0.84 €
In design přírodní minerál
Size 4 mm
Hole width 0,7 mm
Locations Čína
Note 15 pcs = approx. 6 cm
Product code 48599
0.84 € 10 pcs Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design přírodní minerál
Size 6 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 10 pcs = approx. 6 cm
Product code 48600
0.84 € 8 pcs Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design přírodní minerál
Size 8 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 8 pcs = approx. 6,4 cm
Product code 48601
0.84 € 15 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
15 pcs 0.84 €
In design natural coloured mineral
Size 4 mm
Hole width 0,7 mm
Locations Čína
Note 15 pcs = approx. 6 cm
Product code 48602
0.84 € 10 pcs Not in stock

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
In design natural coloured mineral
Size 6 mm
Hole width 1 mm
Locations Čína
Note 10 pcs = approx. 6 cm
Product code 48603


Reviewed with our customers
97 % customers recommend us
from 6 650+ reviews - show all

Marie
Wednesday, 17. July 2024

100%

Vše OK dle přání.

Marcela
Tuesday, 16. July 2024

100%

Vše v pohodě. Velký výběr.

DAGMAR
Monday, 15. July 2024

100%

SPOKOJENOST