Beryl

Beryl

Poznejte beryl modrý zblízka v naší encyklopedii, kterou si zobrazíte níže kliknutím na Zobrazit více. ↓

Zajímá vás něco konkrétního? Přeskočte text a dostaňte se přímo na téma Symbolika a účinky, Vhodné pro znamení, Naleziště minerálu a historie, Na co se minerál používá a co si z něj můžete vyrobit? nebo Spojení s čakrami.

"Potřebujete-li ochranu a štěstí na svých cestách, beryl modrý vám pomůže."

Symbolika a účinky berylu modrého:

Beryl modrý (beryl aquamarine) je spojován s ochranou a štěstím. Od pradávna byl považován za amulet proti nebezpečí, zlému oku a negativní energii. Má typicky světle modrou až modrozelenou barvu. Jeho odstín se ale může lišit od světlého až po středně tmavé až tmavé tóny. Tradičně se pojí s římským bohem moří Neptunem. Podle astrologie má nejen ochranné účinky, ale také uklidňující.

Lidé jej dále vyhledávají pro jeho podpůrné účinky, co se komunikace a vyjadřování týká. Podporuje nejen jasnou komunikaci, ale také vyjadřování myšlenek a emocí. V alternativní medicíně je používán ke zmírnění stresu, úzkostí a napětí. Beryl modrý bývá často spojován s vnitřní moudrostí, intuicí a hlubším pochopením sebe sama. Pomáhá tak při meditacích a hledání vnitřního klidu.


Beryl modrý je vhodný pro tato znamení: 

Ryby (21. 2. až 20. 3.), Blíženci (22. 5. až 21. 6.), Vodnář (21. 1. až 20. 2.) a Rak (22. 6. až 22. 7.)

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle znamení zvěrokruhu a zjistěte o nich více zde >>>
 

Naleziště, formy berylu modrého a historie: 

Jedním z nejvýznamnějších producentů berylu modrého je Brazílie. Dalšími nalezišti poté jsou Kolumbie, Nigérie, Mosambik a Pákistán.

V přírodě se beryl modrý nachází obvykle v podobě krystalů různých tvarů, nejčastěji ve formě sloupců, tabulek či krápníků. V každém případně přírodní beryl modrý má silné účinky. Je tak hojně využíván napříč obory po celém světě. Na Mohsově stupnici tvrdosti odpovídá číslu 7,5–8.

Lidé starověku (Egypťané, Řekové a Římané) věřili v ochranné účinky tohoto kamene. Vyráběli z něj proto amulety. Řekové a Římané jej navíc považovali za kámen štěstí, mládí a lásky. V období renesance se stal velmi oblíbeným minerálem u šlechty a duchovenstva. Používal se tak v náboženských a královských špercích. Během objevitelských cest v 15. a 16. století hrál beryl modrý také významnou roli. I Kryštof Kolumbus prý u sebe měl modrý beryl. Měl ho chránit při jeho plavbách a přinášet mu štěstí.Věděli jste, že?
 

starověcí Římané si mysleli, že beryl modrý je darem od mořských víl? Věřili, že má ochranné účinky, a tak z něj vyráběli amulety, které měli ochránit plavce před nebezpečím na moři. Byli přesvědčeni o tom, že tento minerál plavce ochrání před mořskou nemocí a zvýší jejich odvahu při plavbě.Na co se beryl modrý používá a co si z něj můžete vyrobit?

Beryl modrý je pro svoji nádhernou barvu velmi oblíbeným minerálem zejména ve šperkařství. Vyrábí se z něj především prsteny nejrůznějších designů a vzorů, ale také visací náušnice sofistikovaného vzhledu, které jemně zdůrazňují rysy nositelky. Neméně populární jsou náramky a náhrdelníky, které se mnohdy kombinují ještě s jinými kameny a drahými kovy, aby se vytvořil elegantní a unikátní šperk. Velmi populární jsou korálky z berylu modrého, z nichž se dále vyrábějí náramky a náhrdelníky přírodního vzhledu, které přitahují mnoho pozornosti.

Další využití pro beryl modrý najdeme například na dekoračních předmětech. Mnohdy se jím zdobí hodiny, zrcadla, šperkovnice či jiné luxusní předměty. Své uplatnění najde ale i při výrobě váz, sklenic, soch, svícnů, run či amuletů.

Čakry spojené s berylem modrým:

5. čakra – hrdelní čakra Višúddha: působí na komunikaci a vyjadřování
6. čakra – třetí oko Ádžňá: působí na intuici, duchovní vidění a jasnovidectví

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle čaker a zjistěte o nich více zde >>>

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích drahých kamenů a minerálů, které najdete na všech e-shopech firmy Manumi Crafts s.r.o. nejsou určeny k diagnostice nebo léčbě jakýchkoli onemocnění, nenahrazují klasickou lékařskou péči a nejsou ani její alternativou. Veškeré uvedené informace o potenciálních účincích minerálů vycházejí výhradně z veřejně dostupných zdrojů, které nelze fakticky ověřit. Veškeré drahé kameny a minerály z naší nabídky jsou určeny výhradně pro estetické a dekorativní účely.


Co dalšího by vás mohlo zajímat? 

 


Filter products
Price
Hole width
Shape
Number of holes
Surface Finish
Type of product
Specification

Matches the selection: 2 items Hide filtration
Filter what interests you
2.18 € 10 pcs In stock
Bargain package Bargain package available
10 pcs 2.18 €
Size 6 mm
In design přírodní minerál
Hole width 1 mm
Locations Brazílie
Note 10 ks = cca 6 cm
Product code 48684
2.89 € 8 pcs Expected 29. 9.

We're sorry, but the product is currently sold out

Watch availability
Size 8 mm
In design přírodní minerál
Hole width 1 mm
Locations Brazílie
Note 8 ks = cca 6,4 cm
Product code 48685


Reviewed with our customers
97 % customers recommend us
from 6 550+ reviews - show all

Zuzana
Sunday, 24. September 2023

100%

Skvele veci na tvorenie.

Alena
Sunday, 24. September 2023

100%

Vše v pohodě.

Vendula
Wednesday, 20. September 2023

100%

Rychle a vše v pořádku :)